Rumia wraz z Wejherowem i Redą tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie. Obszar ten cieszy się dużym zainteresowaniem osób chcących kupić swoje własne mieszkanie. Warto wiedzieć, jakie są zalety Rumii oraz które dzielnice wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego lokum.
1. Zielona okolica
Niedaleko Rumii znajdują się lasy oraz tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obszar TPK jest niezwykle urozmaicony, teren odznacza się zróżnicowaną rzeźbą polodowcową. Trójmiejski Park Krajobrazowy to również wspaniały rezerwat przyrody z bogatą szatą rośliną, który zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in. rzadkich ptaków. Atrakcją Rëmiô (tak brzmi kaszubska nazwa tej miejscowości) są także trzy parki miejskie. Na terenie jednego z nich znajduje się zabytkowy dworek, będący siedzibą lokalnego domu kultury.
2. Rozwój budownictwa
W wielu dzielnicach Rumii powstają nowoczesne osiedla – w otoczeniu zielonych przestrzeni, punktów usługowych oraz placówek edukacyjnych. Ich architektura jest elegancka oraz funkcjonalna. Jedną z takich inwestycji jest osiedle przy Błoniach. Opis projektu dostępny jest na stronie https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html. W bezpośrednim sąsiedztwie planowany jest Park Miejski Błonia Janowskie. Zielone tereny zostaną wykorzystane do stworzenia stref rekreacji, relaksu oraz zabawy. Osiedle przy Błoniach nie jest jedyną nowoczesną inwestycją w Rumii. Wśród innych projektów deweloperskich warto wskazać m.in. osiedle Locus.
3. Harmonia
Rumia stanowi idealne połączenie metropolii oraz stosunkowo małej miejscowości. Mieszka tutaj pięćdziesiąt tysięcy osób. Nie jest to więc miasto, w którym każdy się zna. Z drugiej strony w Rumii nie ma codziennych, długich korków samochodowych. Miasto stanowi więc idealne połączenie rejonu, w którym można odpocząć, jak i realizować własne marzenia oraz plany zawodowe.
4. Zabytki
Rumia należy do zespołu Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Prawnie chronionymi zabytkami na tym obszarze jest m.in. cmentarz rzymsko-katolicki z drugiej połowy XIX stulecia. W Rumii znajduje się również dwustuletni dworek w stylu klasycystycznym z przełomu XVIII i XIX wieku. Ponadto, atrakcję turystyczną stanowią ruiny kościoła Świętego Krzyża.
5. Sport i oświata
W Rumii działa wiele placówek sportowych. Swoje hobby mogą tutaj rozwijać m.in. pasjonaci piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, rugby oraz lekkoatletyki. W miejscowości funkcjonuje również wiele placówek edukacyjnych, m.in. Ekologiczna Szkoła Społeczna czy też II Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego.
Miasto nad Zagórską Strugą ma wiele atrakcji. Intensywnie rozwija się tutaj również nowoczesne budownictwo. Warto zatem pomyśleć o zakupie lokalu w tych okolicach. Rumia to idealne miejsce zarówno dla rodzin, jak i osób chcących rozwinąć swoją karierę.