Czy praca w charakterze opiekuna seniorów w Niemczech jest opłacalna?

Czy warto wyjechać do pracy w Niemczech w charakterze opiekuna seniorów? Czy to się opłaca? Czy można traktować tę pracę jako stałe zatrudnienie, czy raczej pracę sezonową?

Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę i podjęcie pracy w charakterze opiekuna osób starszych. Część osób wyjeżdża na kontrakty krótkoterminowe, na przykład na czas wakacji, traktując to jako sposób na dodatkowy zarobek, a część wyjeżdża na dłużej i traktuje tę pracę jako źródło stałego dochodu. Czy zatem podjęcie tego typu pracy na dłużej lub krócej jest opłacalne?

Opiekun seniorów jako stała praca

Liczba osób, zwłaszcza kobiet, wyjeżdzających do tego typu pracy jest coraz większa. Polki są coraz odważniejsze i jeżeli nie mogą znaleźć pracy w kraju albo mają pracę, z której nie są zadowolone, to wyjeżdżają. Zaczynają od krótszego wyjazdu, a z czasem wyjeżdżają na dłużej i częściej. Traktują pracę jako opiekun seniorów jak stałą pracę i tym samym stałe źródło dochodu. Praca nie jest łatwa, a bywa też trudna i męcząca, ale jest dobrze płatna. Wielu osobom pozwala na stabilizację finansową. Opiekunowie zarabiają dużo więcej niż w przypadku porównywalnej pracy w kraju. Są w stanie utrzymać siebie i rodzinę, a także odłożyć pieniądze. Dodatkowo firmy pośredniczące w wyjazdach odprowadzają składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, i co bardzo ważne, również składki emerytalne. Czas pracy za granicą wlicza się do stażu emerytalnego. Dotyczy to także przerw w pracy spędzonych w kraju.

Sezonowa praca w Niemczech

Są również osoby, które traktują to zajęcie jako pracę sezonową i wyjeżdżają na krótko, np. na wakacje. To dotyczy przede wszystkim nauczycieli oraz studentów, którzy mają długie wakacje i w tym czasie mogą sobie dorobić. Dzięki takiej możliwości można podreperować domowy budżet, dorobić do pensji czy sfinansować sobie wakacje, łącząc pracę z podróżowaniem. Krótkoterminowe kontrakty dotyczą wyjazdów na 1,2 lub 3 miesiące w zależności od dostępności danej osoby.

Do pracy w charakterze opiekuna seniorów mogą wyjechać również osoby bez żadnego doświadczenia w pracy w opiece, a nawet bez wcześniejszej znajomości języka. A to dlatego, że firmy pośredniczące w takich wyjazdach oferują szkolenia z zakresu opieki oraz kursy językowe.

Wiele osób traktujących tę pracę jako sezonową wyjeżdża raz lub dwa razy w roku. Jest to świetny pomysł na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Co poza wynagrodzeniem daje praca w charakterze opiekuna?

Nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie jest powodem, dla którego wiele osób decyduje się na taki rodzaj pracy. Pracując jako opiekun seniorów, ma się wiele dodatkowych korzyści. Przede wszystkim osoby wyjeżdżające mają możliwość szlifowania znajomości języka obcego, a także poznania obcej kultury i obyczajów oraz nowych miejsc. Mogą także zwiedzać, jeśli czas na to pozwoli.

Możliwy jest także rozwój osobisty poprzez stałe podnoszenie kwalifikacji. Opiekunowie mogą brać udział w szkoleniach w ramach Akademii Promedica24, kursach językowych doszkalających i licznych warsztatach.

Wszyscy opiekunowie są objęci dodatkowym ubezpieczeniem na czas wyjazdów za granicę. Ubezpieczenie to obejmuje m.in. pokrycie kosztów transportu medycznego, leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczyciel zapewnia całodobowy kontakt z centrum alarmowym w języku polskim.

Bardzo ważne jest także to, że jest to legalna praca. Firma pośrednicząca w wyjazdach opłaca opiekunom składki zdrowotne, społeczne i ZUS. W pełni organizuje i pokrywa koszty podróży. Gwarantuje terminowe wypłaty wynagrodzenia. Oferuje pracę w sprawdzonych miejscach. To wszystko sprawia, że osoby wyjeżdżające do pracy w Niemczech mogą czuć się bezpiecznie.

Szczegółowe informacje na temat możliwości podjęcia pracy w charakterze opiekuna seniorów w Niemczech i innych krajach można znaleźć na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/ oraz w wyszukiwarce wpisując frazę „opieka praca Niemcy”.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here